NEAMȚ: Femeie preluată de elicopterul SMURD
În această dimineață, potrivit ISU Neamț, elicopterul SMURD a efectuat o misiune pentru transferul unei femei de 35 de ani cu probleme cardiace de la UPU Piatra-Neamț la Institutul de Boli Cardiovasculare din Iași.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/smurd.nexsjltgz2-1000x600.jpg)
UPDATE:
Pacientă de 35 ani din Piatra-Neamț se prezintă la UPU cu greață, durere toracică anterioara. Dupa investigații (CT) și consultul cardiologului s-a hotărât transferul cu elicopterul la Iași. Posibil miocardită (UPU Neamț).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)