NEAMȚ: Femeie căzută în gol, într-un beci de 3 metri adâncime
Prin apel la 112, pompierii au fost alertați să intervină pentru a salva persoană căzută într-un beci din comuna Cordun. La locul solicitării au ajuns pompierii din cadrul Detașamentului Roman, cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță de terapie intensiva mobila SMURD.
Ajunși la locul solicitării, militarii au constatat că o femeie de 69 de ani a căzut în gol, într-un beci adânc de 3 m. Pentru scoaterea persoanei s-a intervenit folosind mijloace și procedee specifice.
Victima, conștientă, acuza dureri la nivelul bazinului. Aceasta a fost preluată, asistată medical și transportată de echipajul SMURD la CPU Roman, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)