(NEAMȚ) Copilaș de numai 9 luni ars cu lichid fierbinte pe jumătate din corp
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/ambulanta-neamt.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a fost solicitat ieri în jurul orei 11.30 în Boghicea (Nistria) pentru acordarea primului ajutor și transportul la spital a unui copilaș de numai 9 luni care a suferit arsuri pe 50% din suprafața corpului:
15.04.2021, ora 11:31, Boghicea-Nistria, pacient sex masculin, 9 luni, diagnostic: arsură (produsă cu lichid fierbinte) gr.II-III 50% suprafaţă corporală. Pacientul a fost preluat de un echipaj cu medic, transportat la CPU Roman şi direcţionat la Spitalul Sf.Spiridon Iaşi .
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)