NEAMȚ//Circulați cu atenție și răbdare, urmează lucrări în următoarele 2 săptămâni (Oficial DRDP/FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/08/DRDP-1.jpg)
Azi au început lucrările de reparație și înlocuire a dispozitivelor de acoperire a rosturilor de dilatație la podurile de pe DN15, km : 251+886, extravilan loc. Chirițeni, jud. Neamț și km: 258+810, loc Grozăvești. Pe aceste poduri se va lucra sâmbătă și duminică.
La podul de pe DN15B, km :20+708, loc Dolhești, jud. Neamț se va lucra în cursul săptămânii, începând de vineri la prânz, până luni dimineață se va circula fără restricții, iar la podul de pe DN15B, km: 60+665, loc. Timișești, jud. Neamț se va lucra la un rost toată săptămâna. Lucrările vor dura circa 2 săptămâni, astfel că solicităm înțelegere de la participanții la trafic. Recomandăm să circulați cu atenție în zonele aflate în lucru. Vă mulțumim.
Transmit reprezentanții DRDP Iași
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)