(NEAMȚ) Căzut cel mai probabil în abisul neputinței, a ales să pună punct capitolului numit „viață”. S-a sinucis
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/mort-timisesti.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a fost solicitat la data de 30 iulie, în jurul orei 16,00, la Timișești.
La fața locului a fost descoperit un bărbat în vârstă de 55 ani, decedat prin spânzurare. Conform protocolului, acesta a rămas la locul solicitării în așteptarea Serviciului de Medicină legală.
Potrivit unor surse neoficiale, nemțeanul lucra ca și îngrijitor, fiind responsabil de vitele unei persoane din aceeași localitate.
IPJ Neamț a declarat pentru ziarpiatraneamt.ro că nu au fost identificate urme de violență exterioară pe trupul acestuia. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.
Motivele din spatele acestui gest extrem rămân la acest moment necunoscute.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)