NEAMȚ: Bărbat tăiat cu fierăstrăul electric
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/drujbaaa.png)
Un echipaj medical a intervenit joi, 6 martie, în jurul orei 16.18, pentru a acorda primul ajutor unui bărbat în vârstă de 32 de ani din Bodeștii de Jos.
Conform informațiilor transmise de către Serviciul de Ambulanță Județean Neamț, pacientul a suferit un traumatism în zona toracelui prin tăiere cu fierăstrăul electric.
Bărbatul a fost preluat de un echipaj cu asistent medical, predat unui echipaj TIM şi transportat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)