NEAMȚ: Bărbat înecat în această dimineață
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/barca.jpg)
În această dimineață, prin apel la 112, în jurul orei 07:45, pompierii nemțeni au fost solicitați să intervină pentru degajarea unei persoane înecate în râul Moldova (ieșirea spre CotuVameș) pe raza comunei Horia.
Un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Roman s-a deplasat la locul solicitării cu un autoturism de serviciu și o barcă. Pompierii au scos din apă un bărbat de aproximativ de 74 ani, fără semne vitale, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)