NEAMȚ: Băiețel rănit foarte grav, transferat la Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/ambulanta-1024x512.png)
Ieri, 24 iunie, în jurul orei 18.30, un băiețel de 9 ani din Bicaz Chei s-a rănit grav după ce a căzut de pe bicicletă. Echipajul Serviciului Județean de Ambulanță Neamț l-a diagnosticat cu traumatism cranio-cerebral prin cădere, hipertensiune intracraniană, hematom epidural.
A fost preluat de un echipaj cu asistent medical şi predat la UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra-Neamţ. Din UPU a fost preluat de un echipaj cu medic în vederea efectuării transferului interclinic la Iaşi.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)