NEAMȚ: Ambulanță SMURD, implicată într-un accident
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/01/smurd-1-1024x512.png)
Luni, 21 ianuarie, în jurul orei 9.30, s-a produs un accident rutier în comuna Cândeşti, pe DJ 159C.
Potrivit ISU Neamț, o ambulanță SMURD – EPA1 a derapat şi a ieşit în afara părţii carosabile, intrând în coliziune cu un autoturism. La accident au intervenit două autospeciale ISUJ şi ambulanţă SMURD – EPA2.
Ambulanța a suferit o avarie ușoară.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)