NEAMȚ: Agresat sâmbătă noapte, un bărbat a ajuns în comă la Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/ambulanta.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit sâmbătă, 1 august în jurul orei 21.30 în comuna Rediu pentru a acorda primul ajutor unui bărbat în vârstă de 29 ani:
ora 21:28, Rediu – loc public, agresiune cu o victimă sex masculin, 29 ani, diagnostic: TCC închis prin agresiune, comă gr. III-IV; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical, predată unui echipaj TIM şi transportată la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ; din UPU victima a fost preluată de un echipaj cu medic în vederea efectuării transferului interclinic la Iaşi.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)