NEAMȚ: Accident cu victimă în această seară
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/accident-5-1.jpg)
Astăzi, în jurul orei 20.30, polițiștii rutieri din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe bulevardul Roman Mușat.
„Din cercetările preliminare efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un tânăr, de 24 de ani, din Roman, conducea un motociclu, ar fi derapat, căzând pe partea carosabilă.
Acesta a fost transportat la spital, în vederea primirii de îngrijiri medicale.
Fiind testat cu aparatul etilotest, rezultatul a fost negativ. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, Ciofu Ramona.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)