NEAMȚ: A scăpat ca prin urechile acului. S-a răsturnat cu mașina în șanț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/accident-2-1.jpg)
În această dimineață, în jurul orei 11.20, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui accident rutier pe DN 2, pe raza comunei Tupilați. Un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț.
„La locul evenimentului s-au deplasat pompieri din cadrul Detașamentului Roman cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și voluntari din cadrul SVSU Tupilați. Până la sosirea forțelor de intervenție conducătorul auto a fost scos din autoturism de către participanții la trafic.
Au fost asigurate măsurile de prevenire și stingere a incendiilor.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)