Ne-am lămurit și cu USR-ul? Ați mai văzut să zică ceva de cei puși pe criterii politice în funcții pe la Neamț?
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/posturi-criterii-politice-1024x512.jpg)
După ce în campaniile electorale cei de la USR și PNL ne-au spart timpanele cu sloganuri, iată că realitatea a venit repede să contrazică promisiunile lor că nu vor pune pe funcții oameni pe criterii politice. Numai pe criterii politice au pus.
În campania de la parlamentare, PNL-iștii au uitat sloganurile cu „fără numiri politice”, căci se apucaseră de ele, dar cei de la USR încă mai ciripeau ceva la adresa numirilor politice pe care liberalii le făceau pe bandă rulantă.
Acum că au trecut și parlamentarele, iată-i pe USR-iști exact cum vă spuneam că vor fi. Cuminți și complici la toate combinațiile liberalilor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)