Modernizare pod pe DJ 157F, Mănăstirea Sihăstria
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/sihastria-png.png)
Podul de pe drumul județean DJ 157 F (km 7+650) din apropierea Mănăstirii Sihăstria (Comuna Vânători) va fi modernizat în următoarele 24 de luni.
Și acest pod se regăsește pe lista obiectivelor care urmează a fi modernizate sau reabilitate, iar în acest sens președintele Consiliului Județean, Ionel Arsene, a semnat un contract de investiții în infrastructura rutieră, cel mai important din istoria Consiliului Județean Neamț.
Bugetul alocat modernizării acestui pod este de 685,409.25 lei, fără TVA.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)