Misiune pirotehnică în Neamț
Misiune pirotehnică în municipiul Roman
În data de 03.04.2022, ca urmare a unui apel la 112 de la ora 00:10, echipa pirotehnică a intervenit în municipiul Roman pentru asanarea unei bombe de aruncător de calibru 120 mm. Aceasta a fost descoperită de lucrătorii Poliției Municipiului Roman pe timpul efectuării unor cercetari într-un dosar de furt deșeuri metalice.
Echipa pirotehnică a cercetat zona pe o suprafață de aproximativ 20 mp și si nu a mai descoperit alte muniții sau elemente de muniții.
Munitia, ce provine din timpul celui de-al Doilea Război Mondial, a fost ridicată, transportată și depozitată într-un depozit special amenajat pentru a fi ulterior distrusă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)