Misiune de salvare a unui cal
Duminică, 13.09.2015, la ora 16:17, Dispeceratul ISU – Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112”, că un cal a căzut în canalul de fugă al râului Bistriţa, în municipiul Piatra Neamţ, strada Dumbravei. La locul indicat s-au deplasat şapte pompieri din cadrul Detaşamentului Piatra Neamţ cu două autospecială şi o barcă pneumatică. Pompierii au salvat calul, folosit barca pneumatică şi accesorii specifice.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)