Misiune cu final fericit, la Gârcina – Un cal a fost salvat după ce a căzut într-un șanț (FOTO)
În data de 19.07.2024, în jurul orei 22:00, pompierii au fost solicitați să intervină în localitatea Almaș pentru salvarea unui cal căzut într-un șanț.
„La locul solicitării s-a deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială complexă pentru intervenție din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț.
Cu ajutorul echipamentelor din dotarea autospecialei și a procedeelor specifice, pompierii au acționat pentru scoaterea animalului din mediul ostil. Calul a fost predat proprietarului.”, transmite ISU Neamț.