Minor nesupravegheat, acroşat de o maşină
În seara de 28 august, în jurul orei 19.50, în interiorul comunei Podoleni, a avut loc un eveniment rutier soldat cu rănirea usoară a unei persoane. Din primele verificări, poliţistii au stabilit că în timp ce L. Lidia, de 29 ani, din comuna Oituz, judeţul Bacău, conducea un autoturism pe strada Stadionului, din Podoleni, a surprins si a accidentat usor pe minorul A. G., de 5 ani, din comună, care, nefiind supravegheat, s-a angajat în traversarea străzii fără să se asigure. Minorul a suferit un traumatism cranio-cerebral acut minor, fără a rămâne internat. Cercetările sunt continuate de Poliţia municipiului Piatra-Neamţ.
I.P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)