Ministrul Transporturilor, COVID-19 pozitiv
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/119989454_2243486455775902_4100328184484020631_o-1024x682.jpg)
Ministrul Transporturilor, Lucian Bode, a anunțat în urmă cu scurt timp pe pagina de Facebook faptul că a fost diagnosticat cu coronavirus. La începutul săptămânii și Ministrul Economiei, Virgil Popescu, a fost depistat pozitiv cu SARS-CoV-2.
„În urma unor analize periodice pe care le-am făcut în cursul acestei zile, în această seară am primit rezultatul ultimului test pentru diagnosticarea COVID – 19 și, din nefericire, acesta a fost unul pozitiv. Din clipa în care am aflat rezultatul testului am urmat toți pașii ceruți de protocol. În acest moment m-am izolat la domiciliu, mă simt bine, nu prezint simptome specifice și am încredere că, în cele din urmă, totul va bine. Vă urez multă sănătate, tuturor!”, a declarat Lucian Bode.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)