Mii de locuințe au rămas fără curent electric în NEAMȚ
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/curent-1.jpg)
Ca urmare a manifestării fenomenelor meteorologice periculoase cod portocaliu, Delgaz Grid ne-a informat că localitățile Bălănești, Ghigoiești, Bârgăuani, Botești, Nisiporești, Gâdinți, Gârcina, Cuejdiu, Agapia, Târgu Neamț și Lunca sunt afectate din punct de vedere al alimentării cu energie electrică. 6935 de consumatori nu sunt alimentați cu energie electrică.
Se lucrează pentru remedierea situației.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)