Mesajul președintelui CJ Neamț cu ocazia Zilei Naționale a Tineretului
Ziua Naţională a Tineretului este sărbătorită în fiecare an, la 2 mai. Proiectul legislativ privind decretarea acestei zile a fost iniţiat în anul 2004, de către 15 deputaţi reprezentând toate formaţiunile politice parlamentare. La 5 octombrie 2004, legea a fost adoptată de plenul Camerei Deputaţilor, aceasta fiind şi Camera decizională.
„Astăzi este totul despre voi, tineri români din întreaga lume! Să aveți o tinerețe plină de bucurii și proiecte mărețe! La mulți ani de Ziua Națională a Tineretului și să nu uitați niciodată că România se bazează pe voi!”, este mesajul președintelui CJ Neamț, Ionel Arsene, cu prilejul aceste zile.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)