Material lemnos confiscat de polițiștii nemțeni (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/11/lemn-1.jpeg)
La data de 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 09:00-12:00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Creangă au desfășurat, pe raza secției, o acțiune pentru prevenirea delictelor silvice.
Pentru abaterile rutiere constatate polițiștii au aplicat un număr de 7 sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 3.000 de lei, iar pentru nerespectarea dispozițiilor Legii 171 din 2010, polițiștii au aplicat o sancțiune contravențională, în sumă de 2.000 de lei, fiind confiscată cantitatea de 2,1 m.c. material lemnos.
Sursa/Foto: IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)