Masinile neechipate de iarna au dat de furca soferilor si politiei
Mai multi soferi au fost luati pe nepregatite de iarna si de secolul in care s-au nascut, motiv pentru care au blocat circulatia in unele zone ale orasului. De departe cel mai interesant caz a fost al unui tir care nu reusea sa urce o panta usoara la iesirea de sub podul de pe Calea Romanului, fiind echipat cu cateva cauciucuri care pareau a fi de formula 1, ca de iarna sigur nu erau .
Degeaba a ajuns politia in timp record la fata locului, caci nu prea vad ce se poate face intr-un astfel de caz.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)