Mașină răsturnată pe cupolă: șoferița nu ar fi adaptat viteza într-o curbă (NEAMȚ)
Astăzi, 3 noiembrie, în jurul orei 06:40, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Național 15C, în localitatea Bălțătești.
Din primele cercetări a reieșit că, în timp ce o tânără, de 27 de ani, din Târgu-Neamț, conducea un autoturism pe Drumul Național 15C, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, moment în care ar fi părăsit partea carosabilă și s-ar fi răsturnat pe cupolă.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea conducătoarei auto.
În cauză, s-a întocmit dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier, a transmis Sinsp. Ramona Ciofu – IPJ Neamț.
Se pare că tânără nu ar fi adaptat viteza într-o curbă la dreapta.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)