Mașină răsturnată pe un câmp: o femeie și doi copii, răniți
La data de 1 iulie, în jurul orei 20:30, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Bălțătești.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie de 39 de ani, din Bălțătești, conducea un autoturism, pe DN 15C, în aceeași localitate, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă și răsturnându-se pe un câmp.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto și a altor două pasagere minore, cu vârste de 16, respectiv 12 ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)