Mașină izbită de un parapet în Girov
Duminică, 10.05.2015, la ora 00:28, Dispeceratul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Petrodava” al judeţului Neamţ a fost anunţat că s-a produs un autoturism s-a lovit de un parapet de pe marginea unei căi rutiere, pe raza satului Doina, comuna Girov. La locul indicat s-au deplasat echipajele de paramedici şi descarcerare ale Detaşamentului de Pompieri Piatra Neamţ. La sosirea militarilor, în autoturism se afla un bărbat, în vârstă de 17 ani, care prezenta o fractură deschisă la un picior. Tânărul a fost preluat de paramedici şi predat, apoi, echipajului SAJ venit în sprijin, care l-a transportat la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)