Made in Neamț: șosete de lână în piața centrală
În piața centrală se găsesc multe produse autohtone, cu mult peste calitatea celor aflate pe rafturile supermarket-urilor. Astăzi am descoperit o femeie, născută în 1942, care vinde șosete de lână făcute de mâinile ei. Un articol tradițional care este pe cale de dispariție.
O mână de oameni muncesc cu mâinile lor și păstrează tradiția. Sprijină oamenii care produc ceva în acestui județ, cumpărând produsele lor înainte ca ei să dispară.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)