Made in Neamț – Fragi din pădurile din Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/fragi-din-neamt-1024x576.jpg)
În Piața Centrală din Piatra-Neamț au apărut fructele culese din pădurile din Neamț. Acum e sezonul fragilor de pădure care nu doar că au gust deosebit, dar sunt și foarte sănătoși. Conțin: mucilagii, pectine, glucide, vitaminele A, B1, B2, PP și C, acid salicilic, antocianidina, protide, lipide, taninuri, acizi organici, săruri minerale de potasiu, sodiu, calciu, magneziu, fier, fosfor.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/fragi-piatra-neamt-1024x590.jpg)
Foarte buni, foarte greu de cules, foarte ieftini. Cumpărați fructele de pădure de la acești oameni.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)