Lucrări de mutare a cablurilor în subteran, în centrul orașului
Pe parcursul acestei săptămâni, în municipiul Piatra-Neamț se execută lucrări de canalizaţie în vederea mutării în subteran a reţelelor aeriene de cabluri din municipiu şi a elementelor de infrastructură necesare susţinerii acestora.
Lucrările se execută pe porțiunea pietonală cuprinsă de la Pasajul peste Cuejdi (zona Spitalului) – Piața Mihail Kogălniceanu – sensul giratoriu de la Muzeul de Istorie și Arheologie.
Ne cerem scuze pentru disconfortul generat de aceste lucrări și vă mulțumim pentru înțelegere!
transmite Primăria Piatra-Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)