Lidia Buble, pe scena Târgului de Crăciun de la Neamţ
Sâmbătă, 10 decembrie, în cadrul Târgului de Crăciun, cel mai așteptat moment al serii a fost concertul susţinut de cunoscuta artistă Lidia Buble.
Până la sosirea interpretei Lidia Buble, atmosfera a fost întreţinută de copiii talentaţi ai clubului romaşcan „Lucky Dance” şi de recitalul oferit de pietreanca în vârstă de 18 ani, Miruna Ioana Grecu.
Începând cu ora 20:00, în uralele publicului, pe scenă a urcat Lidia Buble, care a devenit cunoscută odată cu melodia ”Simțim la fel”. Astfel, ”Inima nu știe”, ”Le-am spus și fetelor”, ”Mă cerți” şi ”Mi-e bine” au fost doar câteva dintre melodiile cu care îndrăgita artistă a încântat publicul prezent la Curtea Domnească.
A fost încă o seară plină de magie şi farmec la Târgul de Crăciun.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)