Lemn confiscat de polițiștii nemțeni
La data de 12 iulie, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Sagna au oprit pentru control, pe DJ208, în Stănița, o autoutilitară care transporta material lemnos.
Acesta a fost condus la Ocolul Silvic Roman, pentru inventarierea materialului lemnos, rezultând o cantitate de 5,58 m.c., transportată în plus față de documentele de însoțire.
S-a dispus confiscarea valorică a cantității de 5,58 m.c. material lemnos, conducătorul auto fiind sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 2.000 lei, conform Legii 171 din 2010.
a transmis IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)