Lansare de carte la Liceul de Arte ”Victor Brauner”: ”Fragmente de cânt și viață”
Joi, 20 octombrie, ora 17:00, la Liceul de Arte ”Victor Brauner” va avea loc lansarea cărții ”Fragmente de cânt și viață”, a doamnei profesor Elena Botez.
Doamna Elena Botez a fost solistă a Operei Nationale Române din Timişoara, iar în urmă cu câteva luni a fost numită cetăţean de onoare al orasului Piatra-Neamţ.
Mai multe detalii despre doamna profesor Elena Botez aici
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
SA Moara Domnita Balasa ! CE Cetatean de Onoare , Daca era acum vreo 30 40 ani in urma trebuia sa fie ,, Miss PIATRA NEAMT ,, !