La un pas de tragedie, în urma exploziei unei butelii – Un bărbat a ajuns la spital (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/butelie-explodata.jpg)
Un bărbat din Satu Nou – Ruseni a ajuns ieri la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț în urma exploziei unei butelii:
12.08.2020, ora 08:23, Satu Nou – Ruseni, pacient sex masculin, 69 ani, diagnostic: TCF, plagă tăiată sângerândă sprânceana dreaptă, arsură termică torace prin explozie butelie; pacientul a fost preluat de un echipaj cu medic şi transportat la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Neamţ, au transmis reprezentanții SAJ Neamț.
N.R: TCF – traumatism cranio-facial.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)