La Speranța, o nouă groapa de gunoi… acoperită
Una dintre clădirile făcute absolut inutil în cartierul Speranța, dar unde s-au îngropat mulți bani a devenit o groapă de gunoi ”acoperită”, unde nesimțiții aruncă diverse deșeuri.
Desigur că cineva se va duce acum și va igieniza zona, cu toate că mult mai interesant ar fi de pus o cameră de luat vederi care să filmeze o lună de zile și cei identificați că aruncă gunoiul acolo să fie puși să facă igienizarea sau, dacă nu, să suporte câte o amendă usturătoare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Atatia bani cheltuiti pt niste neproductivi si un spital absolut mizerabil.
cica avem printre cele mai curate orase din europa