La Piatra-Neamț strâng gunoaiele polițiștii, la Târgu Neamț… cine trebuie să le strângă
Ieri citeați cu toții în Ziar Piatra-Neamț despre acțiunea voluntară a polițiștilor locali de colectare a gunoaielor de pe malul Bistriței ( clic aici pentru articol ). Alături de cei de la Poliția Locală a venit și primarul municipiului Piatra-Neamt, domnul Dragoș Chitic.
În paralel și fără nicio legătură cu activitatea de igienizare a albiei Bistriței de la Piatra-Neamt, la Târgu Neamț primarul Daniel Harpa apărea în cadru în timpul igienizării albiei Ozanei. Diferența este că primarul de la Târgu Neamț a adunat 50 de rromi asistați social din oraș și i-a pus la treabă pe când la Piatra-Neamț…
Noi înțelegem că e campanie electorală și că toți primarii vor să dea bine în fața opiniei publice dar, cu tot respectul pentru municipalitatea pietreană, o acțiune de acest gen ar trebui sa arate puțin diferit. Adica așa, ca în clipul de mai jos realizat de colegii de la Ziar Târgu Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Se pare ca dom primar nu are curaj sa deranjeze aceasta categorie de persoane doar are nevoie de voturi..