La mulți ani, dragii noștri părinți și bunici!
Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice este sărbătorită în fiecare an, în data de 1 octombrie.
Este o zi în care ei, bunicii sau părinții noștri, merită copleșiți cu atenție, dragoste, merită îmbrățișați, ocrotiți și înțeleși. Pentru noi, cei tineri, este un prilej de a le recunoaște meritele, de a le cere iertare pentru toate momentele în care am uitat câte sacrificii au făcut pentru noi, repezindu-i, vorbindu-le necuviincios sau uitând să mai știm de ei.
Redacția ZiarPiatraNeamț.ro urează un „La mulți ani” din toată inima, tuturor persoanelor vârstnice!