La cafeneaua Casablanca poți cumpăra un dovleac de Halloween pentru a ajuta o familie cu 4 copii
Cafeneaua Casablanca are o inițiativă mai specială cu ocazia Halloween-ului.
Până pe data de 31 octombrie, puteți veni oricând la cafeneaua situată pe B-dul Republicii nr. 7 în Piatra-Neamț pentru a oferi o donație în schimbul unui dovleac sculptat de Halloween.
Sumele strânse vor fi oferite unei familii cu 4 copii din Zănești care trăiește la limita subzistenței și face eforturi pentru a trimite micuții la o școală.
În familia Ciocoiu, două fetițe, de 9 și 6 ani, și doi băieței, de 7 și 3 ani au dormit în cotețul porcilor, deoarece un incendiu le-a răpit unicul acoperiș.
Comunitatea face eforturi pentru a-i ajuta să își refacă locuința, însă mai e mult până departe… Mai au nevoie de atât de multe… Donațiile vor ajunge unde trebuie și în schimb primiți o bucurie de Halloween.
Dar din dar se face Rai…
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)