Județul Neamț prin Consiliul Județean Neamț, anunţă publicul interesat asupra iniţierii procesului de elaborare a „Strategiei de Dezvoltare a județului Neamț pentru perioada 2022-2030″
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/CJN-1024x512-1.png)
Județul Neamț prin Consiliul Județean Neamț, anunţă publicul interesat asupra iniţierii procesului de elaborare a „Strategiei de Dezvoltare a județului Neamț pentru perioada 2022-2030„.
Prima versiune a planului poate fi consultată la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Neamț, Piața 22 Decembrie, nr.5, Piatra Neamț, judeţul Neamț, de luni până joi între orele 08.00 – 16.30, vineri între orele 08.00 – 14.00, precum și pe site-ul Consiliului Județean Neamț.
Observaţii/comentarii şi sugestii se primesc în scris la sediul APM Neamț, în termen de 18 zile de la data publicării anunţului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)