Irevocabil: Cheile Bicazului rămân în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/01/cheile-1024x512.png)
Astăzi, Curtea de Apel Ploiești s-a pronunțat irevocabil în procesul dintre județul Harghita și județul Neamț ce are ca miză Cheile Bicazului.
Tip soluție:
”Admite excepția imposibilității contestațiilor. Respinge contestațiile în anulare, ca inadmisibile. Obligă contestatarii Municipiul Gheorgheni și UAT Județul Harghita la plata către intimata Comuna Bicaz-Chei a sumei de 8000 lei, câte 4000 lei fiecare. Irevocabilă. Sentința pronunțată în ședința publică, azi, 13.01.2021.”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/01/informare-1024x498.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Foarte bine!!!!