IPJ Neamț: Minor din Piatra-Neamț, dosar penal pentru furt
În ziua de 12 iunie, în jurul orei 19.20, Poliția municipiului Piatra Neamț a fost sesizată de o femeie de 59 ani din municipiu despre faptul că în timp ce intenționa să efectueze o retragere de numerar dintr-un bancomat, un minor a intrat brusc în fața sa și a sustras banii din fanta ATM – ului, însă reclamanta a reușit să îl rețină. Polițiștii au stabilit că minorul are 13 ani și este din Piatra-Neamț.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de furt.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Sa vedeti prin zona pietei maratei, pe la baruri, pe la sloturi ,ce categorii de oameni sunt. Poate mai fac o vizita , ca sunt prea multe uscaturi.