Ionel Arsene, Președintele Consiliului Județean Neamț – Mesaj de condoleanțe
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/candle.jpg)
Întreaga mea compasiune familiilor celor doi cetățeni care în această dimineață au murit la Tarcău, într-un tragic accident, fiind surprinși de o grindă limitatoare de înălțime care a căzut peste microbuzul în care se aflau.
Putere rudelor îndurerate, pentru a depăși această grea încercare, când printr-un accident stupid le-au fost luați oameni dragi pentru totdeauna. Dumnezeu să îi ierte!
Reamintim că astăzi, 11 mai, 2 persoane și-au pierdut viața într-un cumplit accident produs pe DN15, în Tarcău.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)