Ioan Niţică, şeful ISU Neamţ, a fost înaintat în grad de general
Colonelul Ioan Niţică, şeful ISU Neamţ, a fost înaintat în grad de general vineri, 30 noiembrie, evenimentul fiind ocazionat de Ziua Naţională a României
Întâlnirea festivă a avut loc la sediul Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, în prezenţa generalului de brigadă Dan Paul Iamandi şi a secretarului de stat Raed Arafat, care i-a felicitat pe pe noii generali din ISU: generalul de brigadă Ioan Niţică, inspector şef ISU Neamţ şi generalul de brigadă Ion Moldovan, inspector şef ISU Cluj.
„Suntem onorați de acordarea gradului de general de brigadă – cu o stea domnului colonel Ioan NIȚICĂ, cu ocazia Zilei Naționale a României și Centenarului Marii Uniri. Avansarea inspectorului șef al unității noastre, prin Decret prezidențial, este un moment de mândrie pentru noi, ocazie cu care dorim să îl felicităm!”, a transmis ISU Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Singurul general activ cu specialitatea protectie civila din Romania este de la noi din judet. Felicitari!
Felicitări!
În sfârșit, începem să recunoaștem valorile și profesioniștii dedicati meseriei.