Intervenții ale Salvamont Neamț, în zi de Paști: Incidente în Cheile Bicăjelului și Durău
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2024/05/chei.jpg)
În această după-amiază, Salvamont Neamța intervenit în urma unui apel 112 în Cheile Bicăjelului în vederea acordării primului ajutor și evacuării unei victime care a suferit un traumatism grav de membru inferior.
De asemenea, Salvamont Neamț a mai intervenit în urma unui apel 112 în zona Stațiunii Durău în vederea acordării primului ajutor victimei unui accident produs de un ATV.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)