Intervenție cu elicopterul SMURD: femeie transportată la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Spiridon” Iași
Ca urmare a unui apel la 112 din jurul orei 12:10, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Roman va acționa pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Moldova din municipiul Roman.
Elicopterul SMURD va prelua și transporta o femeie de 51 de ani la Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Spiridon” din municipiul Iași.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)