Intervenție a pompierilor nemțeni pentru salvarea unei femei
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/incendiu-11.jpg)
Prin apel la 112, în jurul orei 10:30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Roman.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Roman cu o autospecială de stingere cu modul pentru pentru descarcerare și o ambulanță SMURD. Pompierii au pătruns în interiorul apartamentului situat la primul etaj dintr-un bloc de locuințe situat pe strada Tudor Vladimirescu, cu ajutorul scării culisabile, prin balcon.
În interiorul apartamentului a fost găsită o femeie de aproximativ 72 de ani, căzută în baie, conștientă. Paramedicii au acordat primul ajutor calificat persoanei, după care au transportat-o la CPU Roman.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)