Intervenție a pompierilor nemțeni într-un apartament situat la primul etaj. O femeie a fost transportată la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/11/ISU-5.jpg)
În jurul orei 12:38, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat pe Aleea Tudor Vladimirescu din municipiul Roman.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Cu ajutorul scării culisabile, pompierii au patruns printr-o fereastră a apartamentului situat la primul etaj, unde au găsit o femeie de aproximativ 76 de ani, conștientă. Echipajul SMURD a acordat îngrijiri medicale femeii, după care au transportat-o la CPU Roman, a transmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)