Intervenție a pompierilor nemțeni: femeie semiconștientă, transportată la compartimentul de primiri urgențe
La ora 19:47, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la o casă situată pe strada Fundătura Fierari în orașul Târgu Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu Neamț.
Pompierii au deblocat ușa și au intrat în locuință unde au găsit o femeie, în vârstă de 73 ani, semiconștientă care era căzută pe podea. Echipajul SMURD a acordat îngrijiri medicale persoanei, ulterior transportând-o la CPU Târgu Neamț, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)