Intervenție a pompierilor la un apartament din Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/ISU.jpg)
Prin apel la 112, în jurul orei 12:29, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Piatra Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Cu ajutorul scării de fereastră pompierii au pătruns prin fereastra unei camere, în interiorul apartamentului situat la primul etaj dintr-un bloc de locuințe din strada 1 Decembrie. Pompierii au găsit în interiorul apartamentului un bărbat, în vârstă de 70 de ani, căzut și conștient.
Echipajul SMURD a acordat primul ajutor calificat persoanei, după care au transportat-o la spital, a transmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)