Intervenție a pompierilor într-un apartament din Piatra-Neamț – Un bărbat a fost transportat la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/incendiu-11.jpg)
În jurul orei 13:10, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Piatra-Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj cu ambulanță de la SAJ Piatra-Neamț. Cu ajutorul echipamentelor pentru descarcerare, pompierii au pătruns în interiorul apartamentului situat la etajul 4 într-un bloc de locuințe situat pe strada Orhei, unde au găsit un barbat de 78 ani, conștient. Acesta a fost preluat de echipajul de la SAJ și transportat la spital, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, Irina Popa.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)