Intervenție a pompierilor într-un apartament din Piatra-Neamț (ULTIMA ORĂ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/incendiu-11.jpg)
În jurul orei 11:02, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Piatra-Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj cu ambulanță de la SAJ.
Cu ajutorul echipamentelor pentru descarcerare, pompierii au pătruns în apartamentul situat la etajul doi dintr-un unui bloc de locuințe din strada Mihai Eminescu. În interiorul apartamentului pompierii au găsit un bărbat de aproximativ 86 de ani, căzut în dormitor, conștient. Acesta a primit îngrijiri medicale de la echipajul SAJ, după care a fost transportat la spital, a transmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)